Kategorie
A co u nas?

092 Absurdalna odpowiedź

Do stworzenia tego wpisu przyczynił się fakt poszukiwania pracy przez mojego męża. Aplikował o pracę w Biedronce i oto jaką otrzymał odpowiedź. Postanowiliśmy razem by ją tu umieścić i byście mogli to skomentować. Po pierwsze: ciekawi nas jak ją zrozumieliście i jaka jest wasza opinia na ten temat. Oczywiście imię wpisane jest Ahmed bo takie jest w paszporcie. Bo na chrzcie wybrał sobie mikołaj.

Dzień dobry Ahmed,

raz jeszcze dziękujemy za wzięcie udziału w rekrutacji na stanowisko
Wsparcie pracy sklepu (Poznań).

Zapoznaliśmy się z Twoją aplikacją i niestety na ten moment, nie możemy
zaprosić Cię do kolejnego etapu.

Do następnego etapu zaprosiliśmy osoby, których profil jest bardziej
zbliżony do poszukiwanego.

Ale to nie koniec!

Jeśli Twoje dane ulegną zmianie, zachęcamy do edycji danych w formularzu
rekrutacyjnym lub do kontaktu z infolinią 22 205 33 10.

Dziękujemy za poświęcony czas.

Pozdrawiamy i życzymy sukcesów w rozwoju kariery zawodowej,
Zespół Rekrutacji
Jeronimo Martins Polska S.A.

<https://www.avast.com/sig-email?utm_medium=email&utm_source=link&utm_campaign=sig-email&utm_content=webmail>
Virenfrei.
www.avast.com
<https://www.avast.com/sig-email?utm_medium=email&utm_source=link&utm_campaign=sig-email&utm_content=webmail>
<#DAB4FAD8-2DD7-40BB-A1B8-4E2AA1F9FDF2>

2020-11-16 15:46

23 odpowiedzi na “092 Absurdalna odpowiedź”

tylko ciekawe jakie dane ma zmienić Bo na to mi już nie odpowiedzieli. I w ogóle jak można zmienić dane?

Nie nie nie, to nie tak.
Generalnie chodzi o to, że po prostu umiejętności, wykształcenie, predyspocycje, whatever z listy się nie zgadza, więc po prostu go nie przyjęli.
Ale moim zdaniem w ten subtelny sposób zachęcają go do kształcenia się i szkolenia, żeby potem miał co wpisać w tym ich formularzu, gdzie, jak zrozumiałam, wpisuje się też wszystkie rubryczki jak w CV.

Doczytałam jeszcze tę wklejoną wiadomość i myślę, że jeżeli formularz jest tylko raz do wypełnienia, tzn. jeżeli nie zarejestrował się w żadnej biedronkowej bazie, to po prostu musi wypełnić go raz jeszcze, a jeżeli to zrobił, to musi w tejże bazie edytować dane.

no to w takim razie dlaczego mi nie odpowiedzieli. jakie dane ma zmienić? wszystko wpisał prawidłowo. więc nie rozumiem gdzie i co miałby zmieniać.

Ja się przychylam do opinni Helenki. I dlaczego z góry zakładasz, że chodzi o kwalifikacje? to nie jest pierwsza praca I Mikołaj ma doświadczenie. do utrzymania porządku trzeba uniwersytetu? I jeśli chodzi o to to on skończył studia.

Wygląda, że po prostu go niechcą, bo rekrutując się nie podał jakichś swoich cech czy kwalifikacji, które by im się przydały. Masówa, pewnie wysyłają to samo każdemu, kogo nie chcą.

Może chodzi o imię. Może chodzi np o to, że nie mówi po polsku. Może np nie ma doświadczenia na podobnym stanowisku.

Było pisać Mikołaj, skoro Ahmed nawet najbliższemu się jakoś czasem zapomina… Swoją drogą… Dlaczego nie brak kwalifikacji? Czy każdy nadaje się każdemu do wszystkiego? Wiecie… Czasem mam wrażenie, że choć dyskryminacja nas boli, to jednak lubimy ją wmawiać sobie i innym. Najgorsze w tym jest to, że nadużywacze tępią tym samym naszą wrażliwość, więc jak kogoś serio dopada niesporawiedliwość świata, albo się mu pogłębi dół, albo wzruszy ramionami.

To niech dołączy np do grupy Praca Poznań. Jest tam mnóstwo ogłoszeń, nie raz śmieciowych, ale generalnie pracy fizycznej to ci tam dostatek, a lepszy rydz, niż nic.

Dzięki za pomoc. Przekażę mu to, bo mu zależy na tej pracy. I pracować on chce. A też mi się wydaje, że chodzi o imię bo jak aplikował w jednej firmie, to facetka tak się przestraszyła, że z profilu wyrzuciła swoje zdjęcie a męża zablokowała tak że już nie mógł nawet przesłać cv. To nie jest normalne moim zdaniem.

No nie jest. Dlaczego? A bo ludzie się boją. Zwłaszcza chyba od paru lat, jak tylu uchodźców do EUropy nazjeżdżało i zaczęli… No właśnie, mówi się, że panoszą się i sieją postrach. Oto efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

EltenLink