169 Nie dla przemocy! Tak dla demokracji

Ostatnie dni są zdominowane przez kampanię wyborczą. I niestety, rząd nakręca spiralę nienawiści i tych, którzy się z nimi nie zgadzają uważają nieomal za zdrajców. Nie chcę żyć w takiej Polsce, gdzie jedna partia narzuca wszystkim światopogląd. Dokąd my dążymy, chyba do wojny domowej. Czy nie dość już tragedii? Czy śmierć prezydenta Adamowicza była nie wystarczająca by powstrzymać emocje? Co jeszcze musi się stać, byśmy się opamiętali? Ja jestem Polką i nikt nie może decydować za mnie czy jestem nią czy nie. Bo nikt mi nie wybierał miejsca mojego urodzenia. W końcu Polacy walczyli o wolność, prawdziwą wolność, gdzie nie ma miejsca na oszustwa, kłamstwa. A natomiast jest miejsce na odpowiedzialność, praworządność i współprace również wspólnie z innymi państwami, z NATo. A separatyzm, wrogość, rasizm do niczego dobrego nie prowadzi. Dlatego trzeba iść na wybory. Trzeba iść i głosować zgodnie ze swoim sumieniem. Źle się dzieje, gdy religia wchodzi w politykę i przez pouczenia wskazuje, choć nie bezpośrednio – na jaką partię głosować. Jeszcze raz zachęcam: idźcie na wybory i głosujcie zgodnie z waszym sumieniem, nikt nie może nikomu mówić jak ma głosować. Może jedynie argumentami przekonywać.

3 odpowiedzi na “169 Nie dla przemocy! Tak dla demokracji”

Nie twierdzę, że PIS jest święty. O, co to, to nie. Żadna partia nie jest święta. Natomiast nie zgadzam się, że wyłącznie partia rządowa szerzy mowę nienawiści, wystarczy posłuchać mediów opozycyjnych. Czas przedwyborczy to zawsze czas wylewania brudów. Tak to już jest. Nie popadajmy w skrajność polegającą na tym, że skoro wstało się lewą nogą to na pewno przez ten niedobry PIS. Znam takich, którzy bardzo nie chcieli mi włączyć telewizji rządowej, gdy poprosiłam o obejrzenie „Jednego z dziesięciu”, a przecież ten teleturniej zaczął się już za czasów Wałęsy. Takie są niestety nastroje społeczne może zamiast ogólników skupmy się na szczegółach na tym co zrobili, czego nnie zrobili.

Niestety nie mogę głosować jako obywatel innego kraju, ale bardzo Wam wszystkim życzę, żeby wygrała któraś ze słusznych opcji.

Dzięki wielkie za życzenia. Masz rację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

EltenLink