Kategorie
śpiewane przeze mnie

Dedykacja dla Helenki piosenka z lat szkolnych. Ciekawe czy ją znasz?

10 odpowiedzi na “Dedykacja dla Helenki piosenka z lat szkolnych. Ciekawe czy ją znasz?”

Pierwszy raz śpiewam po moich problemach z gardłem. Nie pamiętam kto jest autorem tekstu. Może ktoś z was wie?

Ładnie… Autorką tekstu jest Maria Konopnicka, muzyki Zygmunt Noskowski. Znam tę pieśń. Śpiewałam. Super, że to wrzuciłaś we własnym wykonaniu. <3

A ja znam tę piosenkę od Lodzi Zawadzkiej. To była taka dorastająca panienka, którą rodzina trzymała w komórce, bo się jej wstydziła, że nie widzi i nie chciała, żeby ludzie o niej wiedzieli, a jak to się stało że ktoś ją jednak odkrył i postarał się dla niej o Laski, nie mam pojęcia. Wiem tylko, że jak do nas trafiła, to nie umiała nawet chodzić po schodach i zsuwała się po nich na pupie. śpiewała jednak ładnie i czysto, a skąd znała te różne piosenki, sama nie wiedziała. Trafiła potem do Żułowa, bo miała problemy z nauką. Dziękuję Ci, Iwonko, że przypomniałaś właśnie tę piosenkę, a Lodzia już parę dobrych lat nie żyję, bo jak budowano w Żułowie nowe domy, to ona jeszcze z jedną koleżanką wybrała się na zwiedzanie budowy i spadła z balkonu pierwszego piętra. Od razu się nie zabiła, ale po paru dniach w szpitalu zmarła. Czy o niej słyszałaś?

Nie, nigdy o niej nie słyszałam. Ale był też jeden chłopiec którego też się chyba rodzina wstydziła. Nazywał się andrzej o ile dobrze pamiętam. Nie wiem dlaczego był w domu dziewcząt a opiekowała się nim siostra zygmunta. Och strasznie, jak ta Lodzia zmarła.

O! Przypomniałaś mi tę piosenkę i chór sp. siostry Blanki.
Też ją czasem sobie śpiewam, ale pierwszej zwrotki nie pamiętałam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

EltenLink